1. Спосіб керування дією або послідовністю дій сільськогосподарської машини (1), оснащеної електронним блоком (10) і з'єднаної з трактором (2), при цьому вказаний трактор (2) містить щонайменше один засіб (5) керування, який відрізняється тим, що дія або послідовність дій, яка здійснюється вказаною машиною (1) запускається автоматично через контроль електронного блока (10) шляхом виявлення зміни стану одного із засобів (5) керування вказаним трактором (2) за допомогою системи (11) контролю, яка направляє інформацію до вказаного електронного блока (10).

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що вказаним засобом (5) керування є привід, зв'язаний з сільськогосподарською машиною (1).

3. Спосіб за будь-яким з пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що засіб (5) керування, зв'язаний з сільськогосподарською машиною (1), є валом (16) відбору потужності, сполученим з трансмісією (26) вказаної машини (1), а система (11) контролю містить датчик (32) вимірювання швидкості обертання.

4. Спосіб за будь-яким з пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що засіб (5) керування, зв'язаний з сільськогосподарською машиною (1), є гідравлічним розподільником (17), а система (11) контролю містить щонайменше один датчик тиску або витрати.

5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що систему 11 контролю встановлюють на вказаній машині (1) та/або на вказаному тракторі (2).

6. Спосіб за п. 5, який відрізняється тим, що коли система (11) контролю встановлена на тракторі (2), електронний блок (10) має доступ до інформації через мережу зв'язку або через прямий вихід даних в кабіні (4) керування за допомогою роз'єму.

7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що електронний блок (10) містить мікропроцесор, який взаємодіє з програмою та керує різними механізмами (9) сільськогосподарської машини (1) за допомогою принаймні однієї послідовності дій.

8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що електронний блок (10) містить декілька підблоків, кожен з яких включає мікропроцесор та програму і які з'єднані між собою за допомогою засобу зв'язку, причому вказаний електронний блок (10) керує різними механізмами (9) сільськогосподарської машини (1) за допомогою щонайменше однієї послідовності дій.