1. Спосіб підготовки товстої кишки і термінального відділу здухвинної кишки до ілєоколоноскопії, згідно з яким хворі до 13-ої години за день до ілєоколоноскопії приймають рідку їжу, о 19-ій годині замість вечері випивають прозору рідину, після чого готують 45 мл розчину для очистки товстої кишки, розводячи 1680 мг динатрію фосфату додекагідрату, 3794 мг натрію дигідрофосфату дигідрату - 3794 мг у холодній питній воді і приймають, запиваючи прозорою рідиною, протягом вечора додатково п'ють прозору рідину, у день ілєоколоноскопії о 7-ій годині замість сніданку випивають прозору рідину, після чого готують 45 мл розчину для очистки товстої кишки, розводячи 1680 мг динатрію фосфату додекагідрату, 3794 мг натрію дигідрофосфату дигідрату у холодній питній воді і приймають, запиваючи прозорою рідиною, при цьому дослідження призначають на другу половину доби, який відрізняється тим, що перед дослідженням хворим призначають безшлакову дієту протягом трьох діб, причому в останній день вживають лише рідкі страви, за день до ілєоколоноскопії о 19-ій годині замість вечері випивають не менше 500 мл прозорої рідини, а протягом вечора випивають не менше 1500 мл прозорої рідини, у день ілєоколоноскопії о 7-ій годині замість сніданку випивають не менше 500 мл прозорої рідини, готуючи 45мл розчину для очистки товстої кишки, розводять 1680 мг динатрію фосфату додекагідрату, 3794 мг натрію дигідрофосфату дигідрату у 250 мл холодної питної води, а отриманий розчин приймають, запиваючи 500 мл прозорої рідини з 30 мл емульсії симетикону, причому процедури здійснюють на фоні нескладних гімнастичних вправ, а за чотири години до ілєоколоноскопії хворі повністю припиняють вживання будь-якої рідини і їжі.

2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що безшлакова дієта включає фільтрований бульйон, відварні нежирні м'ясо і рибу, відварне куряче філе, тверді сири, сухарі з білого хліба, галетне печиво, каву, чай, освітлені не червоні соки, кисіль.

3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як рідкі страви призначають бульйон, чай, каву, освітлені соки, кисіль.

4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як прозору рідину вживають фільтрований бульйон, освітлений сік без м'якоті, негазовану воду або чай без молока.

5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як нескладні фізичні вправи призначають ходу, біг, присідання, нахили і повороти тулубу.